541 روز تا هدف

دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳


نشست برنامه ریزی برگزاری جشنواره منطقه ای گردشگری سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری به میزبانی شهر اصفهان، و مشارکت استانهای تهران، قم، البرز، مرکزی با حضور دکتر اله یاری
محورهای جلسه :
– هم اندیشی نحوه برگزاری مطلوب جشنواره
– تعیین کمیته ها ومسئولین ستاد جشنواره
– رونمایی از پوستر جشنواره اصفهان با امضاء مدیر کل
– مصاحبه مطبوعاتی دکتر اله یاری مدیر کل و آقای یارمحمدیان معاون گردشگری
– برنامه ریزی نحوه برگزاری جشنواره با ارائه غذاهای سنتی، مراسمات آیینی، هنری، فرهنگی و موسیقی سنتی
– برگزاری کارگاه های آموزشی غذا
– معرفی صنایع دستی مورد استفاده در تهیه و عرضه غذا
– مشارکت کنندگان در جشنواره ، هتلها، رستوران ها ، سفره خانه های سنتی ، مجتمع های خدمات رفاهی و پذیرایی، اقوام و عشایر


 

به گزارش خبرنگار جشنواره ، فریدون اله یاری رئیس جشنواره و مدیر کل اداره میراث، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان در نشست خبری جشنواره سفره ایرانی گفت: این جشنواره مراسمی همگانی برای نمایش غذاهای بومی، محصولات غذایی و برندهای مطرح صنایع وابسته به غذا و انجام بحث های علمی و تخصصی در این رابطه می باشد.
وی با اشاره به اینکه این جشنواره در قالب برنامه ملی برگزار می شود اذعان نمود: براساس برنامه زمان بندی شده برترین های این جشنواره منطقه ای به جشنواره ملی غذاهای سنتی و ایرانی معرفی خواهند شد.
رئیس جشنواره سفره ایرانی افزود: این جشنواره با حضور 5 استان منطقه مرکزی کشور شامل تهران، البرز، مرکزی، قم و اصفهان به میزبانی اصفهان در 8منطقه کشور برگزار می شود که استان اصفهان منطقه 6 در بین این مناطق است.
همچنین در ادامه این نشست محسن یارمحمدیان معاون گردشگری اداره کل میراث خوراک را از ضرورت های بقاء انسان دانست و افزود: این جشنواره با مشارکت فعالان عرصه فرهنگی و گردشگری استان برگزار شده و هدف آن توسعه گردشگری در فصولی است که گردشگر کمتری به اصفهان سفر می کنند.
وی اظهار داشت: بخش مهمی از ادراک گردشگران درباره کیفیت یک مقصد به تجربه آنها از غذا بازمی گردد و غذا در کنار اقامت از مهمترین نیازمندی های گردشگران در مراجعه به مقاصد گردشگری محسوب می گردد.

به گزارش خبرنگار جشنواره؛ ستار کیانپور مجری برگزاری جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری  در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان این مطلب گفت: این جشنواره به میزبانی اصفهان و مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با محوریت بهترین های غذای سرآشپز، دسر، سس، قهوه، بریان، نوشیدنی و دمنوش، سایت اینترنتی در حوزه غذا، آموزشگاه صنایع غذائی و غذای خانگی در بخش مسابقات برگزار می شود.
ستار کیانپور با اشاره به برنامه های جانبی جشنواره تصریح نمود: در این جشنواره علاوه بر برگزاری کارگاه های آموزشی، همایش ها و سمینارهای علمی به ایجاد ارتباط بین صنعت گردشگری و صنعت غذا و نهادینه کردن موضوع ارتباط بین سفره ایرانی با گردشگری کمک شایانی خواهد شد.
وی در پایان خاطر نشان ساخت: جشنواره سفره ایرانی با حضور ادارات کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان های تهران، البرز، قم، مرکزی و اصفهان در مجموعه تاریخی چهل ستون از 11تا 13 آذرماه (سه روز) برگزار می گردد.
همچنین در این برنامه فرهنگی سازمان های مردم نهاد در حوزه های منتخب گردشگری نیز مشارکت و حضور چشم گیری خواهند داشت.

سایت جشنواره
http://www.isfahanfoodfestival.ir

کانال تلگرام
@isfahanfoodfestival

– زمان جشنواره : ۱۱ الی ۱۳ آذر ۱۳۹۵
– مکان جشنواره : اصفهان، خیابان مصلی
دبیر ستاد جشنواره : آقای وکیلی
مجری برگزاری : آقای کیان پور

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو غرفه با شماره زیر تماس بگیرید:
حصاری ۰۹۱۳۶۵۶۲۲۹۷